Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dobieranie opony do szerkości felgi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dobieranie opony do szerkości felgi

    Nie wiesz może, czy jest gdzieś tabelka z której możnaby dobrać sobie jakiś lepszy zamiennik do konkretnego silnika?
    Przejrzyj watek na forum LeonClub:
    LeonClub • Zobacz wątek - sprzeglo
    Chlopaki dosc wnikliwie analizowali temat sprzegla w ALH.

    Przykladowe rozwiazanie:
    Zamieszczone przez leoTDI
    Jeśli myślisz o poważniejszym rozwiązaniu problemu, to masz takie możliwości :

    1) Corrado G60 1-masówka + docisk G60 + tarcza G60
    2) Corrado G60 1-masówka + wzmocniony docisk G60 + tarcza G60
    3) Corrado G60 1-masówka + docisk VR6 + tarcza VR6
    4) Corrado G60 1-masówka + wzmocniony docisk VR6 + tarcza VR6
    5) Corrado G60 1-masówka + sachs-racing : wzmocniony docisk (max. 450 Nm) nr 883 082 999 645 (234,-EUR) + tarcza (max.400 Nm) nr 881 861 999 793 (277,- EUR)

  • #2
    dobieranie opony do szerkości felgi

    Z góry zaznaczam, że jestem laik, więc pytam.

    Jak to jest z szerokością opony w stosunku do szerkości fegli. Konkretnie to chce kupić felge 7,5x16 i zastanawiam się czy nie będzie problemu z założeniem na nią opon 205/55R16.

    Z prostego wyliczenia wychodzi, ze nie powinno byc, bo felga ma szer. 187,5 mm a opona 205 mm, wiec powinna wejsc.

    Gdzies na necie wyczytalem, ze do takiej szerokosc felgi to musi byc opona przynajmniej 225. Jak to jest w praktyce?

    Pozdrawiam,
    BioBogon
    Leon FR 2.0TDI 170KM

    Komentarz


    • #3
      Jak to jest w praktyce?
      Jak to jest z szerokością opony w stosunku do szerkości fegli. Konkretnie to chce kupić felge 7,5x16 i zastanawiam się czy nie będzie problemu z założeniem na nią opon 205/55R16.
      w praktyce dokładnie na takim komplecie jak podałeś sam jeżdzę i jest k :wink:

      Komentarz


      • #4
        Re: dobieranie opony do szerkości felgi

        Zamieszczone przez BioBogon
        Jak to jest z szerokością opony w stosunku do szerkości fegli. Konkretnie to chce kupić felge 7,5x16 i zastanawiam się czy nie będzie problemu z założeniem na nią opon 205/55R16.
        Znalazłem gdzieś w necie tabelkę (w załaczeniu). Twoja konfiguracja tam jest. k
        Załączone pliki
        Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za upewnienie. Miałem lekkiego pietra, bo mam opony 205/55R16 i upatrzyłem fele 7,5x16 właśnie i miałem chwile niepewności czy nie wtopie z tymi oponami.
          Leon FR 2.0TDI 170KM

          Komentarz


          • #6
            ja też mam taki komplet, felgi 7,5" i opony 205 i est spoko

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X